طرح کودک و نوجوان تاپ


کلینیک مشاوره و روانشناسی ندای آرامش روان، اولین و جامع ترین طرح کودک و نوجوان برگزار می کند.

طرح کودک و نوجوان تاپ چیست؟

تاپ یعنی سرمایه گذاری بلند مدت برای صرف انرژی کم تر در مسیر زندگی با بازدهی بیشتر

توانمند سازی: صرف انرژی کم تر و بازدهی بیشتر

استعدادیابی: پیدا کردن مسیر درست زندگی

پرورش هوش و خلاقیت: موفقیت و رضایتمندی از زندگی، فعال سازی فرایند فکری روانی ذهنی

توانمند سازی

توانمند سازی به معنای تقویت مهارت‌های فردی و ایجاد اعتماد به نفس در فرد نسبت به خودش است. توانمند سازی در دنیای امروزه بسیار ضروری است که خانواده‌ها باید به آن توجه کنند. امروزه اگر برای توانمند سازی کودک، نوجوان و والدین به صورت علمی و کارشناسی شده اقدام نشود به موفقیت رسیدن فرد دشوار می‌شود. توانمند سازی در کودک و نوجوان منجر به افزایش احساس خود اثر بخشی، خود سامانی، افزایش مهارت‌ها و توانایی‌ها برای انجام کارها، احساس مسئولیت در اهداف و افزایش اعتماد به نفس می‌شود. در واقع توانمند سازی با ارتقاء عملکرد، مهارت‌ها و توانایی‌های فرد منجر به موفقیت فرد در رسیدن به اهداف می‌شود. بنابراین در طرح کودک و نوجوان تاپ در طی 12 جلسه توانمند سازی کودک و نوجوان توسط روانشناسان کودک و نوجوان صورت می‌گیرد.

استعداد یابی

استعدادیابی فرایند شناسایی و کشف توانایی‌های بالقوه‌ای که در هر فرد به شکل ذاتی وجود دارد. استعداد یابی کمک می‌کند به شکوفایی و بالفعل شدن استعدادها و تبدیل آن‌ها به مهارت فوق العاده که منجر به موفقیت فرد می‌شود. استعداد یابی ، سرمایه گذاری مهمی است چون در کوتاه ترین زمان بچه ها را به بیشترین بازدهی می‌رساند . استعداد یابی در فرزندان منجر به پیدا کردن مسیر زندگی آن‌ها، افزایش اعتماد به نفس، افزایش انگیزه،ارتقاء توانایی‌ها و جلوگیری از سرخوردگی می‌شود. والدین باید در مقابل فرزندشان احساس مسئولیت کنند و در کشف استعدادهای آنان کوشا باشند و فراموش نکنند استعداد یابی چه تأثیر مهمی در تعیین مسیر زندگی فرزندشان دارد. بدین لحاظ بر آن شدیم با تشکیل کمیسیون استعداد یابی استعداد های کودکان و نوجوانان را کشف و شکوفا کنیم سپس ارتقاء عملکرد فرزند شما صورت می‌گیرد.

پرورش

پرورش جریان مستمری است که هدف آن رشد همه جانبه شخصیت فرد در جهت ارتقا توانمندی هایش و شکوفا شدن استعداد هایش است. یکی از زمینه های اصلی رشد، شکوفایی و به موفقیت رسیدن نحوه پرورش فرد در محیط های است که در آن کودک والد و کودک مورد توجه قرار می‌گیرد. پرورش کودک و نوجوان منجر به ایجاد زمینه رشد و شکوفایی استعداد، افزایش پیشرفت تحصیلی، تقویت خلاقیت ، افزایش توانایی استدلال و ارتباط مؤثر با دیگران و رشد ابعاد روحی و روانی می‌شود. در طرح کودک و نوجوان تاپ، با توجه به نیاز ها انتظارها و مرحله سنی فرد پرورش همه مهارت‌های اجتماعی، شناختی، عقلانی صورت می‌گیرد.

اگر به کشف و شکوفایی استعداد، توانمند سازی و پرورش همه جانبه فرزند خود اهمیت می‌دهید در طرح کودک و نوجوان تاپ شرکت کنید.

برای گروه سنی 3 تا 18 سال

۴۴۲۴۴۹۱۶ ۰۲۱ - ۴۴۲۹۷۶۷۰ ۰۲۱

نمودار طرح جامع استعدادیابی، خلاقیت و توانمند سازی

 

اهداف طرح کودک و نوجوان تاپ

گام اول: کشف استعداد درونی
گام دوم: پرورش مهارت ها و نقطه قوت به صورت برنامه ریزی شده
گام سوم: آگاه سازی و توانمندسازی والدین
استعداد شبیه ساعت آفتابی است. تا زمانی که آن را به کار نگرفته ایم، در سایه است وقتی آن را به نور آوردیم و مورد توجه قرار دادیم، آن را توانمند سازی می نامید.
استعداد یابی و توانمند سازی فرزندانتان را به طرح تاپ بسپارید.چرا در طرح تاپ شرکت کنیم؟

همه نابغ اند اما اگر بخواهیم در مورد نبوغ یک ماهی بر اساس توانایی اش در پریدن بر روی شاخه درخت قضاوت کنیم آن ماهی خود را در تمام طول زندگی اش یک احمق خواهد دانست. قرار نیست همه ی ما انسان ها در همه ی زمینه ها به یک اندازه توانمند باشیم. آشنایی با بحث استعدادیابی و تشخیص استعداد ها می تواند برای پدر و مادر مفید باشد. بی توجهی به استعداد ها و توانمندی ها و تصمیم گیری صرفا بر اساس ترجیحات، به احتمال زیاد ما را گرفتار خستگی، فرسودگی فراوان خواهد کرد. همه ی ما انسان های توانمند را دیده ایم و دوست داریم مانند یکی از آن ها باشیم ، همیشه برایمان این سوال وجود داشته که افراد توانمند با سایر افراد چه تفاوت هایی دارند.

برای شرکت در طرح فوق العاده ما به کلینیک ما مراجعه کنید.

جلسه اول استعداد یابی و مشاوره رایگان است.

آدرس: فلکه دوم صادقیه، ابتدای خیابان ستارخان، بلوار شهدای صادقیه شمالی، پلاک4، واحد 7

تلفن: ۴۴۲۹۷۶۷۰ ۰۲۱ - ۴۴۲۴۴۹۱۶ ۰۲۱

BUY NOW