موسسه استعدادیابی در غرب تهران از مراکزی است که می‌تواند به شکوفا شدن استعداد فرزندان عزیز شما کمک کند.

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک کودک و نوجوان ندای آرامش روان از مشاوران ما راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

مرکز استعدادیابی در غرب تهران

کلینیک تخصصی روانشناسی ندای ارامش روان مرکز استعدادیابی در غرب تهران برگزار می‌کند :

موسسه استعدادیابی در غرب تهران

قطعا بزرگ‌ترین سرمایه هر شخصی خود اوست سرمایه گذاری روی استعدادهای هر شخصی می‌تواند به شناخت بهتر او توسط خودش، خوشحالی بیشتر، چالش‌های همگون با ذهن و ذایقه او منجر شود که در نهایت این رضایت‌های فردی می‌تواند به رضایت‌های اجتماعی نیز منجر شود.

زمانی که زندگی نامه افراد بزرگ را می‌خوانیم به این نتیجه می‌رسیم که آن‌ها از کودکی علاقمند به حیطه‌های خود بوده‌اند و از کودکی در این زمینه‌ها فعالیت کرده‌اند.
کودکان یک جامعه قطعا آینده‌ی یک جامعه را میسازند و امید هر کشوری فرزندان آن جامعه است.

هدایت و راهنمایی کودکان باید در راستای ذوق و علایق و استعدادشان باشد و هیچ کودکی را نباید به اجبار به سمت علایق خودمان سوق دهیم.

مسئله مهم، اعتماد کردن جامعه و خانواده‌ها به استعدادهای کودکان است حتی اگر آن کودک به چیز عجیبی علاقه داشته باشد و از نظر ما ممکن است گاهی مسخره به نظر برسد اما کودکانی با همین استعدادهای شاید در ظاهر بی‌اهمیت، توانسته‌اند در دنیا تغییراتی را ایجاد کنند.

پس نباید جلوی کودکان را گرفت و جامعه و خانواده‌ها باید بستر مناسب را فراهم کنند تا کودک به دنبال استعداد خود برود و بر اثر عواملی مانند محیط پیرامون و شرایط خانواده این استعداد از بین نرود.

قدم اول و مهم کشف استعداد فرزندان است استعدادیابی فرآیندی است برای شناسایی و کشف و توانایی‌های بالقوه‌ای که در هر فرد به شکل ذاتی وجود دارد.

استعدادیابی کمک می‌کنه به شکوفایی و بالفعل شدن هرچه بیشتر این استعدادها و تبدیل اونها به مهارت فوق العاده‌ای که احساس خشنودی و رضایت‌مندی و کارآمدی رو در فرد ایجاد می‌کند و در پی آن؛ و در ادامه پس از ایجاد این احساس خوشایند در فرد این احساس به جامعه نیز انتقال پیدا می‌کند.

موسسه استعدادیابی – بهترین موسسه استعدادیابی در غرب تهران

جانسون اوکانر اولین شخصی بود که دید افرادی که در شرکت جنرال موتورز کار می‌کنند بسیار خسته و ناخوشحال سر کار خود حاضر می‌شوند، او دلیل این امر را با پاسخ “عدم رضایت از کار، عدم استعداد در کار مربوطه و …” دریافت کرد.

سپس جانسون اوکانر به افراد مختلف گلچین شده‌ای این امکان را داد که در هر فضایی که فکر می‌کنند موثرتر هستند فعالیت کنند و نتیجه این امر شگفت انگیز بود.

پس از آن جانسون اوکانر به استعداد افراد در کارهای مختلف پی برد حال در پروسه‌ای دیگر ۴۰ سال بعد هوارد گاردنر طی تحقیقات و آزمایشات فراوانی به این نتیجه رسید که افرادی که جانسون اوکانر در سنین میانسالی استعدادیابی کرده در کودکی هم همان استعدادها را دارند.

به همین دلیل هوارد گاردنر استعدادیابی در افراد را از سنین کودکی ۳ تا ۶ سال شروع کرد و نتیجه‌های حیرت انگیزی از این استعدادیابی گرفت آیا بین هوش و استعداد تفاوت وجود دارد؟

هوش مقوله‌ایست انتسابی و مثل یک موهبت الهی با کودک به دنیا می‌آید و از طریق آموزش مهارت‌ها از روش غیر مستقیم تقویت می‌شود و ما استعداد مقوله‌ایست اکتسابی و ساختنی و در اصل ترکیب هوش‌ها برای کودکان استعداد‌ها را میسازند.

پس می‌توان گفت به نوعی شناخت پتانسیل‌های هوشی در کودک شما می‌تواند شما را قدم به قدم به مسجد هدایت کند که با آموزش و مهارت به کودکان‌تان آن‌ها را در مسیر ساخت استعداد هدایت کنید.

شما با شناخت پتانسیل‌های هوشی در کودکان آموزش‌ها و محیطی را برای او فراهم می‌سازید که بتواند به صورت غیر مستقیم در مسیر استعداد قرار گیرد و فردی موفق و توانمند برای آینده خود باشد.

BUY NOW