کارگاه پرورش هوش های چندگانه گاردنر

کلینیک روانشناسی ندای ارامش روان

بر اساس نظریه هوش‌های چندگانه، انسان دارای هشت نوع هوش (استعداد) است که از دامنه کمتر تا بیشتر متغیر بوده و بر همین اساس هرکدام از ما پروفایل هوش متفاوتی داریم. این پروفایل و مشخصه بر اساس ژنتیک و تجربه بوده و لذا هوش هر کس منحصربه‌فرد است.

کارگاه پرورش هوش های چندگانه گاردنر

کارگاه پرورش هوش‌های چندگانه گاردنر

این کارگاه براساس رویکرد آموزشی گاردنر و با هدف تقویت انواع استعدادهای کودکان طراحی شده است. هوش‌های هشت گانه شامل: هوش ریاضی، هوش هستی گرا, هوش دیداری فضایی، هوش موسیقی، هوش کلامی حرکتی، هوش طبیعی، هوش درون فردی و هوش برون فردی می‌باشد.

سرفصل و محتوای آموزشی کارگاه هوش گاردنر:

  1. آموزش موسیقی, بازی‌های توام با موسیقی به منظور تقویت هوش موسیقایی

این هوش برای شما با توانایی درک ریتم، تون، لحن و دیگر جنبه‌های موسیقی است. این هوش ما را قادر می سازد تا به عنوان سازنده، رهبر ارکستر، نوازنده، خواننده و حتی یک شنونده خوب به ایجاد، تکثیر و تفکر بر روی موسیقی، روی بیاوریم.

2. نقاشی و کاردستی خلاق, کاربرگ‌های تجسم دیداری فضایی با هدف تقویت هوش دیداری فضایی هوش فضایی توانایی تفکر چند بعدی است.

3. نمایش خلاق, با هدف تقویت هوش درون فردی, برون فردی و هوش هیجانی

هوش درون فردی در درک خودتان و احساسات‌تان بسیار موثر است و از چنین دانشی در برنامه ریزی و هدایت زندگی خود می‌توانید استفاده کنید.
افراد با هوش درون فردی معمولا آگاهی بسیار خوبی از احساسات و توانایی‌های خود دارند و علاوه بر آن بر شرایط انسانی حاکم هستند بنابراین روانشناسان، رهبران معنی و فیلسوف‌ها این هوش را به خوبی درونشان پرروش داده‌اند.
هوش برون فردی توانایی درک و تعامل با مردم دیگر است. این هوش شما را قادر می‌سازد تا تفاوت‌های افراد را درک کنید، احساسات آن‌ها را متوجه شوید و زمانی که شخصی ناراحت و یا عصبانی است حتی بدون آن‌که چیزی از خود بروز دهد آن را به راحتی زودتر از بقیه بفهمید.
این هوش در شغل‌هایی مانند معلمان، مددکاران اجتماعی، بازیگران و هر شغلی که در ارتباط با مردم باشد بسیار مفید است.
معمولا اگر این هوش در شما غالب باشد، رهبری دوستانتان را به دنبال دارید، آن‌ها بیشتر به شما اعتماد می‌کنند و احساسات بقیه را بهتر متوجه می‌شوید.

4. داستان خوانی و داستان گویی خلاق , با هدف تقویت هوش هستی گرا, هوش کلامی و …

هوش هستی گرا باعث می‌شود که شما به مراتب بیشتر از اطرافیانتان به تفکرات عمیق راجع به جهان هستی مانند مسائل فیلسوفانه معنی زندگی، اینکه چرا به دنیا می‌آییم و چرا می‌میریم، روی بیاورید.
هوش کلامی یکی دیگر از هوش‌های چندگانه است که در به کارگیری واژه‌ها و توانایی برقراری ارتباط بسیار خوب از طریق گفتار را در شما فعال می‌کند.
هوش زبانی به شما کمک می‌کند تا ترتیب و معنی واژه‌ها و سطوح عمیق زبان را متوجه شوید و از آن به راحتی استفاده کنید.
معمولا شاعران، سخنرانان، رمان نویسان و افرادی از این قبیل دارای هوش زبانی غالب هستند.

5. بازی با ریاضی با هدف تقویت هوش ریاضی

هوش منطقی-ریاضی در شما توانایی محاسبه، اندازه گیری، درک فرضیه‌ها و … به وجود می‌آورد.
افرادی که این هوش در آن‌ها غالب است به راحتی می‌توانند ارتباط منطقی بین موارد مختلف را درک کنند و مسائل پیچیده ریاضی را فهمیده و حل کنند. این شما را قادر می‌سازد روابط و ارتباطات را درک کنید و از تفکرات انتزاعی، نمادین و همچنین مهارت‌های استدلال متوالی و الگوهای خاص بهره ببریم.
هوش منطقی معمولا در ریاضیدانان، دانشمندان و کارآگاهان توسعه یافته است. اگر این هوش در شما غالب باشد به احتمال زیاد به تعداد زیادی از اطلاعات منطقی، الگوها، دسته‌ها و روابط علاقه‌مند هستید. همچنین بازی‌های استراتژیک و تجربه‌های ریاضی شما را به سمت خود می‌کشاند.

6. بازی‌های حرکتی به منظور تقویت هوش بدنی جنبشی

هوش هیجانی اندامی به شما توانایی استفاده از انواع مهارت‌های فیزیکی را می‌دهد. ورزشکاران، رقصنده‌ها، جراحان و از این قبیل شغل ها، افرادی با هوش اندامی-جنبشی قابل را به خود جذب می‌کنند.
شما اگر این هوش را به طور زیادی دارید به راحتی می‌توانید حرکات ورزشی را انجام دهید و ارتباط بسیار خوبی با بدنتان دارید.

در کلینیک ندای ارامش روان استعدادیابی با هوش چندگانه گاردنر صورت می‌پذیرد سپس بر اساس نقاط قوت ضعف فرد اقدام به پرورش هوش می‌نمایم.

BUY NOW